24 01 2011

fesbuk tahribatı belleklerden nasıl silinecek? ..;)

efendim... söze nasıl başlasak nasıl devam etsek....:)geçenlerde nevi şahsına munhasır( !) (onlarca yüzlerce birbirinin aynısı olan sayfa anlamında göndermedir efendim ;) )fesbuk  sayfalarının birinde bizim aciz karalamalardan birini  isimsiz gördük  herzamanki olan hallerden biriydi buraya kadar bir sorun yok ! ..altında  fıyakalı bir nick ,buda normal yanii artık nasır tuttuk normal geliyor...!

dedik tanışalım /kaynaşalım  bakalım kimmiş neymiş neden  benim duygularımı sahiplenmiş öyleya artık kardeştende öteyiz  o-ben ben-o ayrımız gayrimiz yok :D

dedim kardeş

-neden

dedi

-valla benim bir art niyetim yok ben sahibi kim bilmiyordum

(haşa sahip ne demek efendim zira sahip bize tutuşturmuş kalemi .sahip demiyelimde kalemin hamalı,amelesi daha şık dursu siz ne dersiniz :)

hayda! .. sahibini bilmiyormuş ul...n!!! (bin özür efendim zorla söylettiriyorlar insana) sen her sahipsiz gördüğün yazıya şiire her bir şeye kendi isminimi yazacaksın özrü kabahatından büyük .

girizgahı  böyle geveledikten sonra gelelim asıl konuya ...

gördüğü her yazıya  ;mevlana,Necip fazıl,küçük iskender(tanımıyorum kendisini  fakat isimini çok görüyorum) yazmalarına ifrit oluyurum....

hikaye şöyle başlar... misal Dostoyevski  nasıl Necip fazıl olur.....

kahramanımız 7/24 kıdemli fesbukcu  onlarca yüzlerce  Necip fazıl ve birçok kıymetli edebiyatcılarımızdan alıntılar ile yola çıkmış sonrasında genelleştirilmiş  sayfalardan   birinin admini olan abimiz   (ablamız)felsefe sayfalarından Dostoyevski den bir söz görür . el çabuklugu marifetiyle sayfasına yapıştırır hız önemli ilk o yapıştırmalı  .. Dostoyevski ismi silinir sonra en afilisinen kendi nikinide parantez içine alır... Dostoyevski nin görevi buraya kadar ...  sırada hızlı paylaşımcılar oradan aldıgı gibi hopp kendi sayfasına  bu göç sırasında parantez içindeki nick silinir .. iş güzar  paylaşımcı Necip fazıl yazar .. Necip fazıl sayfasından alıyorya olsa olsa Necip fazılındındır ( orta okul yıllarımdan bu yaşıma kadar mütamadiyen  üstadı okurum/dum  fesbuk aleminde yerimi aldıgımdan beridir  anladımki .. bir sayfasının bile okuyamamışım !!;)

oldumu size iki dakikada Dostoyevski  necip fazıl...Darwin yaşasaydı bu evrim karşısında küçük dilini yutardı ..

efendim değişimin bir bir çeşiti vardır fesbuk aleminde biz derdimizi anlatalım yeter dedik

sürçü lisan etti isek af ola ..

selmanur haktan ...

185
0
0
Yorum Yaz